حقوق و فرهنگ

معرفی کتاب “دانستنی های حقوقی به زبان تصویر”

 

اثر فوق به همت دکتر محمود براتی نیا، قاضی بازنشسته دادگستری و مدرس دانشگاه در زمینه آموزش‌های همگانی حقوق، در قالب اینفوگرافی و تصاویر گرافیستی، بنحو بدیعی که تا کنون در رشته حقوق سابقه نداشته، به زیور طبع آراسته شده است.

این نوآوری و ابتکار در راستای این امر استکه، با توجه باینکه ذهن انسان داده های تصویری را سریع تر دریافت و بهتر ذخیره می‌کند بر این اساس، محتویات آن به مانند کتب آناتومی پزشکی با ترکیبی از متون ساده و طرح های گرافیکی پدید آمده است. با این هدف که دستور زبانی کاربردی و بعبارت دیگر گرامر تعاملات اجتماعی و اقتصادی از روابط خانوادگی، کارگری و کارفرمایی و فرهنگ شهری و شهرنشینی گرفته… تا کلیه معاملات اعم از بیع و رهن و اجاره و غیره و نیز قراردادهای تنظیمی در فضای مجازی و حقیقی، بحساب ‌آید.

مضافاً، با قابلیت اسکن بر روی QR کد نمایش داده شده در صفحه انتهایی، دسترسی به پادکست های صوتی آن تسهیل شده تا ابعاد سه ضلعی حقوق شهروندی یعنی رابطه حکمرانی با مردم، مردم با دولت، و شهروندان با یکدیگر در اوقات فراغت سفرها و حضر ها، مورد واکاوی قرار گیرد.

نگارنده بر این باور است که در حقوق خانواده، اخلاق بر قانون و در حقوق عمومی منافع جامعه بر حقوق خصوصی و فرصتهای شبکه های اجتماعی بر تهدیدات و مخاطرات آن، ترجیح دارد. در عین حال، مسیر صفر تا صد برخی از دعاوی حقوقی و کیفری را بصورت خلاقانه ای معرفی نموده، تا آموزش بعنوان جزء لاینفک از برای سیاست‌های پایدار و فاصله‌گیری دستگاه قضایی از دیدگاه “دادخواست محور” و خشکاندن “عوامل منازعه خیز”، نهادینه شود.

از این منظر در فرض قبول چنین تلقی که؛ اگر تاکنون گفته شده حق دادنی یا گرفتنی است، اینک “حق دانستنی است”، امید می‌رود، که رهیافتی از برای ارائه مشاوره‌های حقوقی به روش‌های نوین، باشد.

متقاضیان می‌توانند در صورت علاقه از طریق تماس با انتشارات آریا پارس به شماره ۰۹۱۲۱۳۸۰۷۱۴ نسبت به سفارش آن، اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا